Úvod > aktuality

Japonský topol novinky a zajímavosti

strana:   1 2 3 4 5 6 7 ...    ›  »

Vážení zákazníci
Zahájili jsme příjem závazných objednávek na řízky, prýty a kořenáče Japonského topolu na jaro 2024. Kompletní aktuální ceny naleznete v ceníku. Objednávky můžete vytvořit v našem elektronickém obchodě eshop-rychlerostoucitopol.cz, nebo si můžete objednat emailem na adresu info@rychlerostoucitopol.cz, popřípadě telefonicky na mobil +420 607 504 386.

Neuvěřitelné, jak tento rok utekl, plantáže mají opět o 1,5 metru více, matečnicové plantáže mají přes tři metry vánoce jsou za dveřmi :-). Věříme že i Vám se pěstování JT dařilo i v tomto suchém období. Za celou naší rodinnou farmu Vám přeji krásné vánoční svátky, vše nejlepší v Novém roce, hodně štěstí, zdraví a rodinné pohody.

Jaromír Kristl

zavřít

Vážení zákazníci

Zanedlouho opět začneme se sklizní sadba na našich matečnocových plantážích. Pro příští rok (březen až květen 2020) budeme opět nabízet kvalitní certifikovanou sadbu ve formě řízků, prýtů a kořenáčů. Vzhledem k letošnímu velice suchému roku, bude množství sadby částečně omezené a proto doporučuje sadbu objednat co nejdříve. Sadba je kvalitní a silná, jen rostliny nevyrazili tolik prýtů a pro jí je o poznání méně.

zavřít

S příchodem podzimu a zimy je potřeba jednou za čas projít plantáž a zkontrolovat, zda je vše v pořádku, jestli plantáž nenapadají nějací škůdci. Nejčastěji se v tomto období objevují okusy od zajíců a srnčí a v některých případech topoly ničí i divoká prasata, která lámou jedno a dvouleté prýty.

zavřít

V současné době připravujeme sadbu na zakázku, které bude putovat na Ukrajinu. Zákazník si objednal atypický rozměr sadby, ale i to u nás není problém.

zavřít

Sklizeň sadby japonských topolů je u nás v plném proudu a pomalu finišuje. Konečně nám začalo trochu mrznout a sněžit, což jsou pro sklizeň nejlepší podmínky. Zároveň probíhá třídění, příprava a balení sadby pro jednotlivé zákazníky.

zavřít
Vše nejlepší do nového roku 2019 | 30.12.

Krásné vánoční svátky, pořádné přírůstky a vše nejlepší v novém roce 2019 vám přeje za firmu Japonský topol, Jaromír Kristl

zavřít

Zahájili jsme sklizeň matečnicových polí na sadbu pro jaro 2019. Z důvodu loňského velice suchého roku, nebude pravděpodobně dostatek sadby pro všechny. Proto doporučujeme abyste si sadbu zajistili co nejdříve.

zavřít

Další krásný zimní den a další příležitost na sklizeň sadby Japonských topolů. Postupně sklízíme matečnicové pole a připravujeme čerstvou sadbu v řízcích a v prýtech. Zároveň postupně přijímáme objednávky na jarní výsadbu.

zavřít

Využili jsme krásný zimní den abychom při příjemné zkontrolovali naše plantáže. Protože máme vysazeno téměř 34 ha Japonských topolů, tak nám procházka dala docela zabrat :-). V každém případě jsou pro nás procházky našimi plantážemi balzámem na duši. Je krásné pozorovat, jak topoly opět poporostli a zesílili, vnímat ten klid a sledovat zajíce srnky a bažanty, kteří plantáže využívají jako přirozený úkryt.

zavřít

Opět tu máme další rok, a přestože tomu zatím počasí zdaleka nenasvědčuje, je nutné začít připravovat důležité kroky pro jarní sadbu. Musíte si včas objednat kvalitní certifikovanou sadbu, tak abyste jí měli připravenou, jakmile bude možné provést výsadbu. Dále je nutné nechat si odsouhlasit projekt výsadby Japonkých topolů na místním úřadě životního prostředí. Protože je Japonský topol nepůvodní rychlerostoucí dřevina, podléhá její výsadba schválení.

zavřít

Příznivé počasí začátkem ledna nám dává prostor pro započetí sklizně sadby japonských topolů pro sezónu 2018. Přestože loňský roh nepatřil mezi nejpříznivější pro růst Japonských topolů, tak sadba je opět velice silná a kvalitní. V současné době postupně přijímáme na novou sadbu objednávky a pomáháme našim zákazníkům s přípravou projektů na výsadbu nových plantáží.

zavřít
Vše nejlepší v roce 2018 | 23.12.

Za firmu Japonský topol, Vám vše nejlepší do nového roku 2018 přeje Jaromír Kristl

zavřít

Většina zákazníků pravidelně nechává nákup palivového dřeva až na poslední chvíli na podzim nebo začátek zimy. Ale tento čas je zpravidla nejnevhodnější, jednak bývá v této době paliva nedostatek a hlavně většinou není k dispozici dostatečně vyschlé dřevo.

zavřít

V současné době probíhá sklizeň sadby japonských topolů pro sezónu 2017. Loňský rok byl pro sadbu velice příznivý, sadba je velice silná a předpokládáme, že její životaschopnost bude velice vysoká. Letošní bohatá nadílka sněhu prakticky ve všech částech republiky dává velkou naději, že plantáže budou mít na jaře dostatek vody a pokud nepřijde nějaký větší přísušek, tak by rok 2017 mohl být velice příznivý jak pro založení nové plantáže, tak na přírůstky již rostoucích plantáží.

zavřít

Vážení zákazníci, kolegové pěstitelé, máme za sebou, co se růstu Japonských topolů týče, jeden z nejúspěšnějších roků. Přeji Vám tedy, aby pro vás byl i následující rok 2017 dalším úspěšným rokem a to nejen při pěstování Japonských topolů, ale především v profesním a rodinném životě. To vše Vám přeje za rodinnou farmu Japonský topol – Energie s čistým srdcem Jaromír Kristl

zavřít

Vzhledem k tomu že se nám již blíží konec roku a topná sezóna je v plném proudu, je třeba připomenout i povinnost majitelů kotlů na pevná paliva na jejich pravidelnou kontrolu. Tuto kontrolu musí zajistit každý provozovatel spalovacího stacionárního zdroje o výkonu od 10 kW do 300 kW včetně, nejdéle do konce roku a platnost této kontroly je dva roky.

zavřít

S příchodem zimy se přiblížil i čas sklizně. Vzhledem k náročnosti synchronizace sklizně po celé republice v průběhu ledna-února, je třeba sklizeň začít plánovat co nejdříve.

zavřít

Vážení zákazníci, blíží se konec roku a proto je potřeba začít s přípravami na jarní výsadbu. Nezapomeňte si včas objednat kvalitní certifikovanou sadbu. Dále pak musíte mít odsouhlasený projekt výsadby Japonských topolů na místním úřadě životního prostředí, protože je Japonský topol nepůvodní rychlerostoucí dřevina, jeho výsadba podléhá schválení úřadu pro životní prostředí.

strana:   1 2 3 4 5 6 7 ...    ›  »
Tvorba internetových obchodů a www stránek - Abcool