Úvod > aktuality

Povinné kontroly kotlů na pevná paliva

07.12.

Vzhledem k tomu že se nám již blíží konec roku a topná sezóna je v plném proudu, je třeba připomenout i povinnost majitelů kotlů na pevná paliva na jejich pravidelnou kontrolu. Tuto kontrolu musí zajistit každý provozovatel spalovacího stacionárního zdroje o výkonu od 10 kW do 300 kW včetně, nejdéle do konce roku a platnost této kontroly je dva roky.

Tuto kontrolu technického stavu a provozu spalovacího stacionárního zdroje, může provádět pouze „odborně způsobilá osoba“ (topenář, servisní technik, odborná firma, montážní firma ...) proškolená výrobcem daného kotle, která má od něj udělené oprávnění (certifikát) k jeho instalaci, provozu a údržbě.
Firma Rojek zpracovala velice podrobný manuál, který velice podrobně popisuje všechny aspekty týkající se těchto povinných kontrol. Tento manuál si můžete stáhnout zde.
Firma Rojek má ve své nabídce mnoho moderních kotlů na většinu dnes používaných paliv. Všechny toto kotle naleznete na našem eshopu v sekci Tepelná technika. Velká část kotlů Rojek navíc splňuje podmínky pro udělení kotlíkových dotací. Kotlíkovým dotacím se budeme věnovat v dohledné době v samostatné sekci.


zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít
zavřít

Zpět na seznam
Tvorba internetových obchodů a www stránek - Abcool