Úvod > aktuality

Japonský topol novinky a zajímavosti

strana: «  ‹  1 2 3 4 5 6 7 ...    ›  »
zavřít

Vážení zákazníci, máme zde nový rok 2016 a již je potřeba začít s přípravami na jarní výsadbu. Je důležité si včas objednat kvalitní certifikovanou sadbu. Dalším důležitým krokem je nechat si odsouhlasit projekt výsadby Japonských topolů na místním úřadě životního prostředí. Japonský topol je nepůvodní rychlerostoucí dřevina a proto jeho výsadba podléhá schválení úřadu pro životní prostředí.

zavřít

Jeden z častých způsobů využití Japonských topolů je výsadba živého plotu. Na fotografiích si můžete prohlédnout živý plot vysazený na vysočině před čtyřmi lety.

zavřít
Japonský topol přání k novému roku 2016 | 20.12.

Za firmu Japonský topol přeji všem našim zákazníkům jen to nej v osobním životě a také co nejlepší přírůstky na vašich plantážích 

Jaromír Kristl

zavřít

Navzdory letošnímu velice suchém počasí, jsou přírůstky na dvou a tříletých plantážích poměrně dobré. V tomto sušším období sice Japonské topoly nerostou příliš do výšky, ale sílí kmen a hlavně posiluje kořenový systém. Jakmile opět přijde vláha topoly začnou růst svým obvyklým tempem.

zavřít

Sezóna Japonských topolů je již v plném proudu a všichni zákazníci mají topoly zasazené. Všechny řízky a prýty máme sice již vyprodané, ale ještě nám zbylo po několika zákaznících, jimž bohužel nepovolili výsadbu, menší množství kořenáčů, určených pro celoroční výsadbu.

zavřít

Jak jsme již psali, dodávali jsme našemu zákazníkovi ze Všerub u Plzně plantáž na klíč. Výsadbou ale náš servis nekončí.

zavřít

Veškerou sadbu v řízcích a prýtech jsme již pro tento rok vyprodali. Děkujeme proto všem našim zákazníkům za důvěru a věrnost a těšíme se na další spolupráci v tomto roce a hlavně v roce 2016.

zavřít

Nově vysazená plantáž japonských topolů našeho zákazníky ve Všerubech u Plzně se rychle začíná probouzet k životu. Řízky mají nasazeny 2-4 lístky a každým dnem čile poporůstají.

zavřít
Japonský topol přeje Veselé Velikonoce | 02.04.

Všem pěstitelům Japonských topolů přeje za farmu Japonský topol - Energie s čistým srdcem, Veselé velikonoce a příjemné prožití velikonočních svátků

Jaromír Kristl

zavřít

Vážení zákazníci, rádi bychom se s vámi podělili o nový objev, který se nám v poslední době podařil. Jedná se o převratný způsob křížení, kdy se v našich laboratořích podařilo zkřížit Japonské topoly s fazolemi.

zavřít

Expedice sadby je v plném proudu a mnozí zákazníci již mají vysazeno nebo právě vysazují. Zásoby některých druhů sadby se pomalu tenčí a tak vám nabízíme poslední příležitost výhodného nákupu.

zavřít

V současné době máme naše plantáže vysazeny na cca 30 ha. Většinu této plochy jsme do loňského roku využívali jako matečnice k produkci sadby v řízcích a prýtech. Od loňského roku jsme nechali část plochy růst na dřevo, kde jsou topoly po dvou letech růstu cca 5-7 m vysoké a mají průměr 4-7 cm.

zavřít

Ve Všerubech u Plzně vysazujeme pro našeho zákazníka prvních 1,5 ha. Zákazník si od nás objednal celou plantáž „na klíč“. Na podzim jsme plantáž odplevelili a zorali hlubokou orbou.

zavřít

Všem našim zákazníkům dodáváme spolu s kvalitní certifikovanou sadbou, také manuál výsadby, Rostlinolékařký pas, pečeť kvality naší farmy a v neposlední řadě každému zákazníkovi přidáváme k zakázce přiměřené procento sadby zdarma navíc.

zavřít

Vážení zákazníci
Zahájili jsem expedici sadby japonských topolů. Expedice sadby bude postupně probíhat od poloviny do konce března. O termínu expedice Vás budeme informovat předem.

zavřít

Vážení zákazníci
Jaro je tady a termín výsadby se neúprosně blíží, proto vám připomínáme, že je nejvyšší čas zařídit všechny kroky potřebné k výsadbě. V současné době je nutné mít zarezervovanou kvalitní sadbu a hlavně mít vyřízené povolení výsadby od místního úřadu Životního prostředí. Pokud toto povolení ještě nemáte zajištěné, neváhejte nás kontaktovat a mi vám s přípravou projektu pro výsadbu rádi pomůžeme.

zavřít

Sklizeň sadbového materiálu japonských topolů pro letošní rok je již v plném proudu. Postupně sklízíme prýty a krátíme řízky.

zavřít

Ačkoli je zima a plantáže ,,tiše odpočívají“, tak je přesto třeba několikrát za zimu plantáž navštívit a zkontrolovat zda je vše v pořádku. V oblastech, kde napadne více sněhu nebo tam, kde je vyšší výskyt zvěře je lepší kontrolovat plantáž i několikrát do měsíce.

zavřít

Vážení zákazníci, máme tu nový rok a je již opět potřeba začít s přípravami na jarní výsadbu. Je důležité si včas zarezervovat kvalitní certifikovanou sadbu a především je nutné nechat si odsouhlasit projekt výsadby Japonských topolů na místním úřadě životního prostředí.

zavřít
PF 2015 | 23.12.

Všem našim zákazníkům a příznivcům Japonských topolů, za rodinnou farmu Japonský topol - Energie s čistým srdcem, přeje krásné vánoční svátky a mnoho úspěchů v životě i při pěstování Japonských topolů

Jaromír Kristl

strana: «  ‹  1 2 3 4 5 6 7 ...    ›  »
Tvorba internetových obchodů a www stránek - Abcool