Úvod > aktuality

Japonský topol novinky a zajímavosti

strana: «  ‹  1 2 3 4 5 6 7 ...    ›  »
zavřít

Letošní kořenáče Japonských topolů jsou již plně vzrostlé a zakořeněné a jsou připravené k okamžitému odběru. Využijte tedy možnosti podzimní výsadby a získejte tak náskok oproti jarní výsadbě, tak že ještě kořenáče stačí zakořenit do okolní půdy a lépe tak přečkají zimu.

zavřít

Jak už jsme mnohokrát psali udržení plantáže pokud možno úplně bez plevelů je zásadní podmínka k bezproblémovému a rychlému růstu Japonských topolů. My se v tomto ohledu snažíme jít všem pěstitelům příkladem.

zavřít

V našich lokalitách se bohužel vyskytuje poměrně velké množství kamenů (především křemenů), z tohoto důvodu musíme při založení plantáže podnikat tuto neoblíbenou činnost jakou je sběr kamenů.

zavřít

Již jsme vám psali o výsadbě živého plotu u našeho zákazníka před třemi lety, nyní se můžete přesvědčit jak dokáže být tento živý plot zahoustlý.

zavřít

Pokud jste vysazovali vaší plantáž v řízcích a po výsadbě použili půdní herbicid Stomp, tak už je nejvyšší čas na první odplevelení. Tam, kde Stomp nebyl použit, bylo odplevelení nutné více než před měsícem.

zavřít

Při kontrole našich plantáží jsme zavítali i na plantáž našeho zákazníka, kterou jsme vysazovali loni na jaře a o plantáž se také průběžně staráme (diskování, ochrana proti škůdcům, přihnojování atd.) .

zavřít

Při kontrole plantáží jsme objevili opět několik starých známých škůdců, kteří se každoročně vyskytují na plantážích Japonských topolů.

zavřít

Letošní kořenáče Japonských topolů jsou již plně zakořeněné a jsou nyní v maximálním růstu. Využijte tedy možnosti výsadby i v průběhu sezóny, vysaďte živé ploty, větrolamy, menší plantáže na palivové dřevo nebo jen tak pro radost nebo pro ozdobu.

zavřít

Na konci června jsme podnikli další z mnoha kontrol všech našich plantáží a s výsledkem jsme byli nad míru spokojeni. Postupně jsme prohlédli 2-4 leté porosty (na dřevo) a letošní nové přírůsty nás příjemně překvapili.

zavřít

Ačkoli nejsou japonské topoly primárně závislé na kvalitě půdy, tak je jasné, že v chudších, nekvalitních a kamenitých půdách se jim nebude dařit stejně jako v úrodných půdách. Proto lze japonské topoly jednou až dvakrát do roka opatrně přihnojovat.

zavřít

Pokud zakoupíte kvalitní, nejlépe certifikovanou sadbu Japonských topolů od osvědčeného pěstitele (který má několika leté vzrostlé dobře udržované plantáže), tak už pak záleží jen na vás, zda Japonský topol správně zasadíte do správně připravené (nakypřené) půdy a zda se o něj v průběhu prvních tří let budete správně starat.

zavřít

Jeden z našich zákazníku z Domažlic letos vysazoval 16 500 ks Japonských topolů v řízcích odrůda J105.

zavřít

Stejně jako každý rok pro vás připravujeme nové kořenáče pro výsadbu na letošní podzim a na jaro 2017.

zavřít

Letošní rok je opět teplotně nadprůměrný, což nám sice dává trochu měně času na včasnou výsadbu, ale na druhou stranu se již nyní můžeme kochat pohledem na probouzejícíse plantáže :-)

zavřít

Před třemi lety jsme vysadili japonské topoly jako živý  plot ve formě prýtů (odrůdy J105 a AF2).

zavřít

Drtivou většinu sadby jsme již vyprodali a expedovali našim zákazníkům. Zbývá nám posledních několik typů sadby, které budou k dispozici do vyprodání zásob, nejpozději ale do 30 dubna, kdy už by měla být všechna sadba v zemi.

zavřít

Již jsme vyexpedovali téměř všechny objednávky sadby japonských topolů  pro letošní rok. Většina zákazníků již také sadbu zasadila a někteří se s námi opět podělili o své zkušenosti a úspěchy. 

zavřít

Před několika lety jsme naše plantáže Japonských topolů rozšířili natolik, že nám již plně pokrývali produkci sadbového materiálu, proto jsme začali rozšiřovat plantáže na produkci dřeva.

zavřít

Stejně jako každý rok, tak jsem i letos opět rozšířili naše plantáže japonských topolů. Vzhledem k tomu, že se jednalo o menší výměru (pod 3 ha), tak jsme zvolili ruční způsob výsadby pomocí sazečů.

zavřít

Sklizeň a příprava sadby japonských topolů pro letošní sezónu je v plném proudu. Sadba je opět velice kvalitní, ale bohužel loňský velice suchý rok se podepsal na jejím celkovém množství.

strana: «  ‹  1 2 3 4 5 6 7 ...    ›  »
Tvorba internetových obchodů a www stránek - Abcool