Úvod > Jak pěstovat Japonský topol

Japonský topol způsoby pěstování

Japonský topol - pěstováníPěstování Japonského topolu je v podstatě velice jednoduché a při dodržení několika jednoduchých pravidel je může vypěstovat prakticky každý. Stačí mít volný pozemek, který na podzim připravíte podobně jako pro pěstování obilí (zoráte nebo zdiskujete, přesmykujete a v neposlední řadě zbavíte plevelů). Na jaře ručně nebo pomocí sazečky zasadíte řízky a v prvních dvou letech likvidujete vzrostlé plevely mezi řadami.
Likvidace plevelů je v počáteční době růstu velice důležitá, nadzemní část plevelů bere topolům velice důležité světlo a rostliny pak živoří a podzemní část zase ubírá vláhu a živiny.
Likvidovat plevely se dá několika způsoby, jednak sekáním, což je poměrně náročné nebo mulčováním a diskováním. Plevele se dají likvidovat také chemicky, ale tento způsob není příliš používán vzhledem k náchylnosti topolů na herbicidy a vyšší ekologické zátěži. Další ošetřování během růstu není potřeba. Po dvou až pěti letech můžete zahájit sklizeň buď dřevní štěpky nebo palivového dříví.  Po vyčerpání plantáže po 12-25 letech je pak už jen důležité provést likvidaci plantáže pařezovou frézou.
Japonské topoly jsou také velice odolné vůči většině známých škůdců. Podrobnější informace naleznete v jednotlivých sekcích. Ceny sadby naleznete v ceníku.
   
Tvorba internetových obchodů a www stránek - Abcool