Úvod > aktuality

Japonský topol novinky a zajímavosti

strana: «  ‹  ... 3 4 5 6 7 8 9   
zavřít
Zahájili jsme příjem objednávek sadbového materiálu na rok 2011 | 04.08.
Zahájili jsme příjem objednávek na prýty, řízky a kořenáče. Vzhledem k tomu, že kompletní produkce veškerého sadbového materiálu vyprodokovaného v Čechách pravděpodobně nebude schopna pokrýt obrovskou poptávku zájemců o Japonské topoly, doporučujeme si sadbu včas zarezervovat. Informace o aktuálních cenách naleznete v cenících. V případě zájmu o naší sadbu nám zašlete objednávku a my vám požadovaný počet zarezervujeme.
zavřít
Další služba - zařídíme Vám kompletní slizeň Japonského topolu na dřevní štěpku (biomasu) | 29.06.
Jak jsme již zmiňovali, připravujeme pro naše zákazníky komplexní servis pro sadbu, pěstování a sklizeň Japonského topolu. Součástí tohoto servisu je tedy i kompletní zařízení sklizně na dřevní štěpku. Pokud budete chtít, nemusíte ani přijet na pole a my vše kompletně zařídíme včetně odvozu k odběrateli. Více informací naleznete zde.
zavřít
Nová služba pro naše zákazníky | 27.06.
V sekci naše nabídka jsme pro Vás připravili novou službu - zapůjčení sazečky, která je součástí komplexního servisu, jenž budeme nabízet našim zákazníkům.
Jedná se o jednořádkovou pásovou sazečku, s jejíž pomocí bylo letos v České republice zasázeno více než 35 hektarů plantáží Japonských topolů.
zavřít
Návštěva komory pěstitelů biomasy | 23.06.
Navštívili jsme komoru pěstitelů biomasy v severních Čechách. Setkali jsme se se zakladatelem komory Petrem stříbrným a vzájemně jsme se podělili o dosavadní pěstitelské zkušenosti. Zároveň jsme projevili zájem o členství v komoře, abychom tak mohli společně podporovat rozvoj pěstování Japonského topolu v Čechách. Velice rádi jsme naslouchali dlouholetým zkušenostem s pěstováním Japonských topolů a porovnávali jsme je s našimi.
Při návštěvě plantáže pana Dočekala, druhého ze zakladatelů komory, jsme se setkali jak s panem Dočekalem, tak s panem Kašpárkem, kteří se významnou měrou podílejí na osvětě o Japonském topolu.
Všem přítomným jsme nabídli naše služby týkající se mechanizace sadby a sklízení Japonského topolu na dřevní štěpku. Vzhledem k několika velkým potencionálním zákazníkům jejichž plochy by bylo velice složité osázet ručně, jsme se předběžně dohodli na další budoucí spolupráci. Velice jsme obdivovali víceleté plantáže z nichž dýchala rychlost s jakou Japonský topol přirůstá a mohli jsme porovnat meziroční přírůstky mezi jednotlivými plantážemi. Fotografie ze setkání naleznete ve fotogalerii.
zavřít
Kontrola experimentálního pole z Itálie | 31.05.
Dnes nás navštívili zástupci Italské farmy, s níž spolupracujeme při testování nových odrůd na našem experimentálním poli. Společně s panem Saglenou, který s námi na tomto projektu spolupracuje, jsme jim představili první výsledky jednotlivých odrůd. Italští zástupci byli s dosavadními výsledky spokojeni a společně jsme si vyměnili mnoho zkušeností a rozebrali některé rozdílnosti v pěstování Japonských topolů u nás a v Itálii. Více fotografií naleznete ve fotogalerii.
zavřít
Zahájen příjem objednávek na kořenáče | 29.05.
Zahájili jsme příjem objednávek na kořenáče pro rok 2010-2011. Budou k dodání cca koncem července 2010. Kořenáče jsou vzrostlé sazenice v květináčích vysoké okolo jednoho metru a mají průměr okolo deseti milimetrů. Kořenáče mají výhodu, že je lze sázet prakticky celý rok. Objednávky zasílejte na náš mail. Více informací o kořenáčích najdete zde.
zavřít
Stále přijímáme objednávky sadby pro rok 2010. Řízky jsou ještě skladem. | 23.05.
Máte pořád možnost objednat sadbu pro rok 2010 v podobě řízků. Stále přijímáme objednávky. Při současném příznivém (deštivém) počasí je možné řízky sázet do poloviny června. Rostliny sice nebudou mít v tomto roce takové přírůstky jako sázené v dubnu, ale do příštího roku budou dokonale zakořeněné a od jara porostou v plné síle. V případě zájmu o sadbu nás neváhejte kontaktovat.
zavřít
Sadba experimentálního pole | 09.05.
Dne 9.5.2010 jsme společně s panem Saglenou osázeli experimentální pole. Testujeme zde v našich klimatických podmínkách dvanáct nových odrůd. Všechny odrůdy budou pečlivě sledovány a na podzim už budeme mít první představu, která odrůda má v našich podmínkách nejvyšší přírůstky. Srovnávací test nových odrůd potrvá pět let, z testu vyplynou relevantní výsledky výtěžnosti jednotlivých odrůd. Více fotografií naleznete ve fotogalerii.
zavřít
Naše sadba jednořádkovou poloautomatickou sazečkou. | 14.04.
Prvního dubna jsme jako první mohli otestovat novou sazečku na sadbu řízků. Na rozdíl od ručního sázení je to velice jednoduchá a poměrně rychlá varianta. S touto sazečkou se dá osázet cca 3 Ha za den ve třech lidech. Více informací naleznete v sekci mechanizace a fotografie ve fotogalerii.
strana: «  ‹  ... 3 4 5 6 7 8 9   
Tvorba internetových obchodů a www stránek - Abcool