Úvod > Naše nabídka Japonský topol > Japonský topol - řízky

Řízky Japonské topoly sadba


Japonský topol - řízkyŘízky jsou nejpoužívanější sadební materiál Japonských topolů. Jedná se o nařezané nebo nastřihané prýty (pruty). Více fotografií naleznete ve fotogalerii. Ceny řízků naleznete dle typu v ceníku. Řízky si nyní můžete objednat na našem elektronickém obchodě eshop.rychlerostoucitopol.cz.


Délka: 18 - 22 cm
Průměr: 6 - 35 mm
Doporučená doba sadby:
  • Řízky se dají sázet, jakmile rozmrzne půda, od března do listopadu. Nejosvědčenější výsadba s největší ujímavostí je na jaře (březen-květen), při sázení v tomto období nebývá zpravidla nutné přivlažování. Důležitá pro výsadbu je hlavně vláha, kterou je třeba při výsadbě v letních měsících (červen-srpen) dodávat , tak, aby rostliny v sušším období dostatečně zakořenily.

Způsob sadby:
  • sázet můžete poloautomatickou sazečkou, jejíž zapůjčení vám můžeme zprostředkovat. Více informací naleznete v sekci mechanizace a fotografie naleznete ve fotogalerii.
  • další způsob sadby je pomocí ručních sazečů, sazečem v zemi uděláte díru 16 cm hlubokou o průměru 10-20 mm, vložíte řízek, lehce ho zašlápnete tak, aby zůstal 3 cm nad zemí a pak hlínu okolo řízku dostatečně ušlápněte tak, aby hlína dostatečně řízek přimáčkla.
  • fyzicky nejnáročnější způsob je ruční sázení, kdy vezmete řízek a zatlačíte ho rukou do země tak, aby koukaly pouze 2-3cm, tento způsob lze použít pouze v místech s velice měkkou půdou bez kamenů. Tam, kde nelze zasadit řízek rukou, je potřeba použít kladivo nebo paličku, s jejíž pomocí se řízek do země zatluče. Zde je potřeba dát pozor, abyste řízek úplně nerozbili a zbytečně neuráželi pučící pupeny.


Zde si také můžete stáhnout nový sadbový manuál na výsadbu řízků Japonského topolu

Tvorba internetových obchodů a www stránek - Abcool