Úvod > aktuality

Japonský topol novinky a zajímavosti

strana:   1 2 3 4 5 6 7 ...    ›  »
zavřít
Vše nejlepší v roce 2018 | 23.12.

Za firmu Japonský topol, Vám vše nejlepší do nového roku 2018 přeje Jaromír Kristl

zavřít

V současné době probíhá sklizeň sadby japonských topolů pro sezónu 2017. Loňský rok byl pro sadbu velice příznivý, sadba je velice silná a předpokládáme, že její životaschopnost bude velice vysoká. Letošní bohatá nadílka sněhu prakticky ve všech částech republiky dává velkou naději, že plantáže budou mít na jaře dostatek vody a pokud nepřijde nějaký větší přísušek, tak by rok 2017 mohl být velice příznivý jak pro založení nové plantáže, tak na přírůstky již rostoucích plantáží.

zavřít

Vážení zákazníci, kolegové pěstitelé, máme za sebou, co se růstu Japonských topolů týče, jeden z nejúspěšnějších roků. Přeji Vám tedy, aby pro vás byl i následující rok 2017 dalším úspěšným rokem a to nejen při pěstování Japonských topolů, ale především v profesním a rodinném životě. To vše Vám přeje za rodinnou farmu Japonský topol – Energie s čistým srdcem Jaromír Kristl

zavřít

Vzhledem k tomu že se nám již blíží konec roku a topná sezóna je v plném proudu, je třeba připomenout i povinnost majitelů kotlů na pevná paliva na jejich pravidelnou kontrolu. Tuto kontrolu musí zajistit každý provozovatel spalovacího stacionárního zdroje o výkonu od 10 kW do 300 kW včetně, nejdéle do konce roku a platnost této kontroly je dva roky.

zavřít

S příchodem zimy se přiblížil i čas sklizně. Vzhledem k náročnosti synchronizace sklizně po celé republice v průběhu ledna-února, je třeba sklizeň začít plánovat co nejdříve.

zavřít

Vážení zákazníci, blíží se konec roku a proto je potřeba začít s přípravami na jarní výsadbu. Nezapomeňte si včas objednat kvalitní certifikovanou sadbu. Dále pak musíte mít odsouhlasený projekt výsadby Japonských topolů na místním úřadě životního prostředí, protože je Japonský topol nepůvodní rychlerostoucí dřevina, jeho výsadba podléhá schválení úřadu pro životní prostředí.

zavřít

Letošní kořenáče Japonských topolů jsou již plně vzrostlé a zakořeněné a jsou připravené k okamžitému odběru. Využijte tedy možnosti podzimní výsadby a získejte tak náskok oproti jarní výsadbě, tak že ještě kořenáče stačí zakořenit do okolní půdy a lépe tak přečkají zimu.

zavřít

Jak už jsme mnohokrát psali udržení plantáže pokud možno úplně bez plevelů je zásadní podmínka k bezproblémovému a rychlému růstu Japonských topolů. My se v tomto ohledu snažíme jít všem pěstitelům příkladem.

zavřít

V našich lokalitách se bohužel vyskytuje poměrně velké množství kamenů (především křemenů), z tohoto důvodu musíme při založení plantáže podnikat tuto neoblíbenou činnost jakou je sběr kamenů.

zavřít

Již jsme vám psali o výsadbě živého plotu u našeho zákazníka před třemi lety, nyní se můžete přesvědčit jak dokáže být tento živý plot zahoustlý.

zavřít

Pokud jste vysazovali vaší plantáž v řízcích a po výsadbě použili půdní herbicid Stomp, tak už je nejvyšší čas na první odplevelení. Tam, kde Stomp nebyl použit, bylo odplevelení nutné více než před měsícem.

zavřít

Při kontrole našich plantáží jsme zavítali i na plantáž našeho zákazníka, kterou jsme vysazovali loni na jaře a o plantáž se také průběžně staráme (diskování, ochrana proti škůdcům, přihnojování atd.) .

zavřít

Při kontrole plantáží jsme objevili opět několik starých známých škůdců, kteří se každoročně vyskytují na plantážích Japonských topolů.

zavřít

Letošní kořenáče Japonských topolů jsou již plně zakořeněné a jsou nyní v maximálním růstu. Využijte tedy možnosti výsadby i v průběhu sezóny, vysaďte živé ploty, větrolamy, menší plantáže na palivové dřevo nebo jen tak pro radost nebo pro ozdobu.

zavřít

Na konci června jsme podnikli další z mnoha kontrol všech našich plantáží a s výsledkem jsme byli nad míru spokojeni. Postupně jsme prohlédli 2-4 leté porosty (na dřevo) a letošní nové přírůsty nás příjemně překvapili.

zavřít

Ačkoli nejsou japonské topoly primárně závislé na kvalitě půdy, tak je jasné, že v chudších, nekvalitních a kamenitých půdách se jim nebude dařit stejně jako v úrodných půdách. Proto lze japonské topoly jednou až dvakrát do roka opatrně přihnojovat.

zavřít

Pokud zakoupíte kvalitní, nejlépe certifikovanou sadbu Japonských topolů od osvědčeného pěstitele (který má několika leté vzrostlé dobře udržované plantáže), tak už pak záleží jen na vás, zda Japonský topol správně zasadíte do správně připravené (nakypřené) půdy a zda se o něj v průběhu prvních tří let budete správně starat.

zavřít

Jeden z našich zákazníku z Domažlic letos vysazoval 16 500 ks Japonských topolů v řízcích odrůda J105.

zavřít

Stejně jako každý rok pro vás připravujeme nové kořenáče pro výsadbu na letošní podzim a na jaro 2017.

zavřít

Letošní rok je opět teplotně nadprůměrný, což nám sice dává trochu měně času na včasnou výsadbu, ale na druhou stranu se již nyní můžeme kochat pohledem na probouzejícíse plantáže :-)

strana:   1 2 3 4 5 6 7 ...    ›  »
Tvorba internetových obchodů a www stránek - Abcool